Prowadzimy działalność opiekuńczo – pielęgnacyjną, profilaktyczną oraz wychowawczą. Celem naszej pracy jest zapewnienie Waszemu Maluszkowi:

  • ciepłej i rodzinnej atmosfery
  • wszechstronnej opieki i rozwoju dziecka na wielu płaszczyznach
  • rozwijania swoich talentów – uczymy piosenek, wierszyków, prowadzimy zajęcia plastyczne i gimnastyczne
  • uczymy dzieci odpowiedzialności za siebie i innych – dbania o siebie i o wzajemne bezpieczeństwo, kształtujemy i utrwalamy nawyk bycia odpowiedzialnym
  • smacznych i zdrowych posiłków dostosowanych do potrzeb małych brzuszków oraz kształtowania postawy „zdrowego stylu życia”
  • kształtowania odporności emocjonalnej oraz umiejętności radzenia sobie w trudnych i nowych sytuacjach, nawiązywanie nowych kontaktów poprzez pokonywanie nieśmiałości
  • uczymy funkcjonowania w grupie oraz współpracy – zasady zachowania w grupie, podpowiadamy na czym polega współpraca

Nasze sale są kolorowe, bogato wyposażone w zabawki i gry edukacyjne, które zostały wybrane w taki sposób, aby korzystnie wpływały na rozwój poznawczy, intelektualny, emocjonalny, a także werbalny – mowa czynna i bierna dziecka. Podczas zajęć dydaktycznych zwracamy uwagę na rozwój społeczny, fizyczny i emocjonalny Waszych Pociech. Dzięki kącikom tematycznym znajdujących się w salach dzieci samodzielnie wybierają rodzaj aktywności jaką chcą podjąć. Takie działanie pozwala na ujawnienie swoich zainteresowań i upodobań, które z czasem można dalej kształtować. Zabawki znajdujące się wykonane ze zdrowego tworzywa, posiadającego atest.

Na terenie placówki znajduje się plac zabaw, który umożliwia przeprowadzenie zajęć ruchowych na świeżym powietrzu. W wydzielonym specjalnie dla nas miejscu znajduje się piaskownica i sprzęt do zabaw przystosowany dla najmłodszych.

Żłobek „Kubuś Puchatek” spełnia najwyższe wymagania Sanepidu oraz w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Menu